niedziela, 2 lutego 2014

Koci charakter


Muszę Wam powiedzieć, że trafiły nam się dwa różne kotki (pod względem charakteru). Zazwyczaj spotykałam się z opinią, że persy są wredne itp, zawsze powtarzałam, że mówią to chyba osoby, które w życiu persa nie miały. Nasz Kituś to jest tak kochany i grzeczny kotek, że grzeczniejszego chyba na świecie nie ma :D Naprawdę. Jeszcze zanim do naszego domu "przyszedł" Filip to zawsze rano przychodził się przytulić, w ciągu dnia siadał na kolana i chciał pieszczot, nic nie niszczy, nie drapie, nie dewastuje- nie widziałam żadnej wredoty. Z kolei Filip ma całkiem inny charakter- przede wszystkim, jest zazdrosny! Naprawdę, jak Kituś przyjdzie się przytulić to zaraz obok jest Filip, albo jak mówi się do Kitusia to zaraz Filip miauczy. Właśnie co do miauczenia- Kituś miauczy tylko jak jest głodny albo jak mu się nudzi, a Filip to taka piszczałka, potrafi po prostu piszczeć- bez powodu :) Straszna gaduła z niego, czasami mam wrażenie, że nam odpowiada. No i nie wiemy czemu, ale czasami potrafi się zsikać gdzie indziej niż kuweta- po prostu. Nie wiem czy to dlatego, że jest jeszcze młody, czy o co chodzi. No i drapie, Kituś w czasie zabawy nigdy nie wyciągał pazurków, a Filip potrafi podrapać do krwi. Lubi też wskakiwać na ludzi i wspinać się po nogawce- Kituś z kolei to "boidudek" wszystkiego się boi, a najbardziej wysokości i czarnych przedmiotów :D 
Jak widzicie- dwa różne kotki, ale nadal jestem przekonana, że ten mit o wredocie jest rozpuszczany przez ludzi, którzy persa nie mieli. Co Wy o tym myślicie?

5 komentarzy:

 1. Uwielbiam wyraz kocich pyszczków u persów :) A wredota u kotów to jedna wielka bzdura, zwierzęta nie mogą być wredne ( chociaż charakterki mają :P, tak jak Andrzej ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też tak myślę, każdy kot ma swój własny charakter, ale nie można powiedzieć, że któraś rasa jest wredna. Koty nie są wredne, czasami robią na złość, ale moim zdaniem zazwyczaj jest ku temu powód, np coś kotka boli, coś nie pasuje, jakieś urazy z dzieciństwa, złe wychowanie. Różne są przyczyny, ogólnie kotki są kochane :D

   Usuń
 2. Nie słuchaj głupich ludzi. Koty masz piękne. Nasze 2 też bardzo się charakterem i osobowością różnią, to normalne :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękny ten Filipek no i Kituś też,miałam kiedyś takiego Persa niebieskiego i jako młody lubił właśnie wspinać się po nogawkach co dla ludzi bywało bolesne:) wszystkie kotki są kochane chociaż bywają trudniejsze egzemplerze ale wredota to wyłącznie ludzka cecha ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za odwiedziny i będzie Nam bardzo miło jak zostawisz komentarz :)

Pozdrawiamy, Kitek i jego "człowieki".